flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Затверджено»

Наказом Голови

Господарського суду

Закарпатської області

     від 13.03.2024 №01-02/8 -о/д

 

 КОМУНІКАЦІЙНА СТРАТЕГІЯ

Господарського суду Господарського суду Закарпатської області

на 2024-2025 роки

    Вступ

   Стратегія комунікаційної діяльності Господарського суду Закарпатської області є основним документом для здійснення зовнішньої та внутрішньої комунікації, включає в себе сукупність комунікаційних засобів, методів, прийомів і технік, що покликані надати об’єктивну інформацію про діяльність суду і суддів, налагодити постійний ефективний діалог з суспільством в інтересах забезпечення незалежності судової влади, гарантування законності та правопорядку, здійснення незалежності судової влади, реалізації об’єктивного і неупередженого правосуддя.

   Зміст і структура комунікаційної стратегії визначається цілями правосуддя, а завдання суду в цьому напрямку ґрунтуються на нормах Конституції України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про доступ до публічної інформації», Мадридських принципах щодо зв’язку між засобами масової інформації та суддівською незалежністю, інших національних і міжнародних актах, що регулюють діяльність судів в сфері комунікації.

   Контроль і координацію комунікаційної діяльності суду здійснює голова Господарського суду Закарпатської області – Ремецькі О.Ф., а відповідальними за виконання є керівник апарату Господарського суду Закарпатської області – Сегляник О.І. та заступник керівника апарату – Джум Г.В.

 

  1. Аналіз стану комунікаційної діяльності Господарського суду Закарпатської області

  Господарський суд Закарпатської області має досвід здійснення внутрішньої і зовнішньої комунікаційної діяльності завдяки впровадженню сучасних інформаційних технологій ведення внутрішнього документообігу, управління апаратом суду та донесення інформації про діяльність суду до широкого кола громадськості через веб-портал «Судова влада України» та сторінку у соціальній мережі Facebook.

 

   На сьогоднішній день суд забезпечений повним автоматизованим циклом ведення діловодства та проходження судових справ, в якому використовується передовий світовий досвід судового адміністрування та організаційної роботи. Внаслідок цього вдалося досягти надання якісних та професійних послуг громадянам. Діє автоматизована система документообігу суду «Діловодство спеціалізованого суду».

Задля широкого та системного висвітлення діяльності суду в засобах масової інформації та з метою налагодження належних відносин судової влади та суспільства, забезпечення авторитету правосуддя, зростання рівня довіри до судової влади, гарантування права громадян на інформацію та підвищення рівня обізнаності населення про діяльність суду у структурі апарату суду передбачено посаду прес-секретаря. Метою діяльності прес-секретаря є забезпечення налагодження комунікаційної діяльності суду.

Прес-секретар здійснює інформування суспільства про діяльність суду шляхом оприлюднення інформації на офіційних веб-сторінках суду про заходи, в яких беруть участь судді та працівники апарату суду, а також висвітлює актуальні та резонансні справи, які розглядаються судом. Крім того, щоденно здійснює моніторинг ЗМІ щодо висвітлення діяльності суду, готує матеріали для опублікування в ЗМІ, у разі виникнення кризових ситуацій – оперативно реагує на них, спростовує недостовірну інформації про суд, за потреби – організовує інтерв'ю керівництва i представників суду, круглих столів, прес-конференцій, прес-брифінгів.

Зборами суддів Господарського суду Закарпатської області обрано суддю-спікера, метою діяльності якого є висвітлення офіційної позиції від імені суду та надання професійних коментарів щодо розгляду справ у суді в доступний спосіб, не порушуючи права осіб, не перешкоджаючи здійсненню правосуддя та дотримуючись етичних норм, бере участь у прес-конференціях, брифінгах, інших заходах публічного характеру за участі представників ЗМІ, виконує інші повноваження, спрямовані на реалізацію комунікаційної стратегії суду.

У приміщенні суду розміщені інформаційні стенди, які дають змогу відвідувачам суду ознайомитися з необхідною інформацією, а саме: графіком прийому громадян керівництвом суду, графіком проведення судових засідань, зразками оформлення документів, що стосуються розгляду справ, рахунками по сплаті судового збору, порядком пропуску до приміщення суду тощо.

            Постійно проводиться  робота з оновлення офіційного веб-сайту суду для забезпечення отримання громадянами необхідної для них та актуальної інформації.

Суд має можливості для проведення судових засідань у режимі відеоконференції та здійснення онлайн-трансляції судових засідань у справах, які мають значний суспільний інтерес, на веб-сторінці суду і веб-порталі «Судова влада України».

Таким чином, Господарський суд Закарпатської області прагне відкритості та прозорості у своїй роботі, веде планову та системну комунікаційну діяльність у таких напрямках:

Планування комунікаційних заходів ведеться з урахуванням результатів опитувань думки відвідувачів суду щодо оцінки якості роботи суду та вирішення проблем, які виникають під час відвідування установи. Також ці результати в подальшому використовуються для  врахування в організації роботи суду з метою покращення надання судових послуг в цілому.

  

  1. Ресурси для здійснення комунікації і проблеми, які потребують вирішення

    Функціональна придатність приміщення суду для здійснення якісного правосуддя у задовільному стані.

    З часу створення суду і до цього часу ведеться активна робота по забезпеченню суддів і працівників апарату належними умовами праці та відповідними приміщеннями для здійснення правосуддя, а також забезпечення громадян, людей з обмеженими фізичними можливостями і відвідувачів вільним, безперешкодним доступом до суду. Сходи до будівлі суду обладнані металевою конструкцією з кнопкою виклику працівника апарату суду для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

    В господарському суді облаштовані п’ять залів судових засідань. Всі вони укомплектовані технічними засобами для проведення засідань у режимі відеоконференції.

 

  1. Мета і основні цілі комунікаційної стратегії Господарського суду Закарпатської області

   Метою комунікаційної стратегії Господарського суду Закарпатської області є формування довіри громадян до системи судочинства України через довіру до роботи Господарського суду Закарпатської області, як ланки системи судочинства і загалом підвищення авторитету судової влади в суспільстві.

   Основні цілі комунікаційної стратегії:

 

  1. Цільові аудиторії комунікаційної діяльності  Господарського суду Закарпатської області

   Відповідно до мети та цілей Комунікаційної стратегії Господарського суду Закарпатської області її цільовими аудиторіями є:

   Зовнішні:

   Внутрішні:

   Найбільш пріоритетною цільовою групою є групи, що становлять зовнішню цільову аудиторію.

 

  1. Форми і засоби комунікації (канали зв’язків) з цільовими аудиторіями

   Під час вибору каналів зв’язку із цільовою аудиторією необхідно обов’язково врахувати специфіку кожної окремої групи.

  Обираючи засоби комунікації із громадянами, слід розуміти, що ця група є найбільш численною та різноманітною, отже, краще обирати канали, які є більш масовими та доступними широкому загалу.

   Канали зв’язку з громадськістю:

1) проведення опитування громадської думки;

2) випуск друкованої продукції (буклети, брошури тощо);

3) надання інформації через веб-сайт Господарського суду Закарпатської області;

4) інтерактивне спілкування з користувачами Інтернету та соціальних мереж;

5) розміщення інформації на інформаційних стендах у приміщенні Господарського суду Закарпатської області;

6) надання інформації запитувачам в телефонному режимі.

Під час визначення каналів комунікації Господарського суду Закарпатської області із представниками ЗМІ необхідно врахувати, що ця група є більш вузькою та спеціалізованою, що в окремих засобах масової інформації працюють журналісти, які спеціалізуються на правничій тематиці.

  Каналами комунікації зі ЗМІ може бути обрано:

1) спеціальні навчальні заходи, тематичні семінари для профільних журналістів;

2) роз’яснення і консультації з питань пов’язаних з діяльністю судів;

3) прес-тури для журналістів;

4) надання інформації через веб-сайт Господарського суду Закарпатської області;

5) розсилання інформації про діяльність Господарського суду Закарпатської області безпосередньо до зацікавлених засобів масової інформації та до інформаційних агентств;

6) організація інтерв’ю з керівництвом Господарського суду Закарпатської області.

   Обираючи засоби зв’язку зі студентами юридичних спеціальностей, слід звернути увагу, що основною ідеєю співпраці з цією групою є популяризація роботи в суді з метою формування майбутнього високопрофесійного персоналу. Добір засобів комунікації необхідно здійснювати з наданням переваги таким освітнім заходам:

   Каналами комунікації із представниками суб’єктів владних повноважень можуть бути:

 

  1. Очікувані результати реалізації Комунікаційної стратегії Господарського суду Закарпатської області

   Комунікаційна стратегія Господарського суду Закарпатської області впроваджується з метою покращення зв’язків із громадськістю, встановлення змістовного та постійного діалогу із суспільством.

   За результатами реалізації  Комунікаційної стратегії Господарського суду Закарпатської області 0очікується зростання рівня довіри громадян до судів та працівників апарату суду, підвищення авторитету Господарського суду Закарпатської області шляхом поліпшення правової обізнаності населення про порядок захисту їхніх прав та інтересів у судах.

   Громадяни повинні сприймати суди як установи, що покликані захищати їх права. Звертаючись до суду, кожен громадянин має знати, що рішення суду, яким би воно не було, ухвалено неупереджено, виважено та на підставі норм закону.

  Крім того, серед очікуваних результатів реалізації Комунікаційної стратегії Господарського суду Закарпатської області  можна назвати:

  1. Плани комунікаційних заходів Господарського суду Закарпатської області на 2024-2025 роки.

 Додаток 1

                                                                                                                                

 

 Додаток 1

 

План комунікаційних заходів Господарського суду Закарпатської області на 2024 рік

 

Назва заходу

Цільова аудиторія

Дата проведення

Очікуваний результат

Відповідальна особа

Примітка

1.

Налагодження системи оперативного обміну інформацією  з професійних та інших питань діяльності суду та судової системи загалом

судді та працівники апарату суду

постійно

ефективна взаємодія всіх працівників суду при виконанні професійних обов'язків, вироблення спільних позиції з питань діяльності суду

Голова суду, керівник та заступник керівника апарату суду

 

2.

Оновлення інформаційних стендів у приміщенні суду

громадяни, відвідувачі суду, представники ЗМІ, правозахисні організації

за необхідності у зв'язку із змінами в законодавстві

зменшення черг громадян до канцелярії суду для отримання інформації, швидкість та доступність отримання громадянами інформації

Працівники відділу аналітично-методичної роботи та судової статистики

 

3.

Оновлення інформаційних стендів у приміщенні суду

громадяни, відвідувачі суду, представники ЗМІ, правозахисні організації

в міру необхідності, у зв'язку із новими змінами в законодавстві

зменшення черг громадян до канцелярії суду для отримання інформації, швидкість та доступність отримання громадянами інформації

Працівники відділу аналітично-методичної роботи та судової статистики

 

4.

Моніторинг матеріалів у ЗМІ, які стосуються діяльності суду, при необхідності, організація оперативного реагування на них

цільові аудиторії, які визначаються за результатами моніторингу

постійно

оперативне реагування  дозволяє уникнути недостовірності інформації, що може розміщуватися в

прессекретар

 

5.

Проведення «Днів відкритих дверей»

студенти, школярі

травень

надання інформації про особливості роботи в суді, підвищення довіри до суду

Суддя-спікер та керівник апарату суду

 

6.

Оглядова екскурсія для студентів юридичного факультету

студенти

кожне півріччя

ознайомлення майбутніх юристів з діяльністю суду

Суддя-спікер та керівник апарату суду

 

7.

Проведення опитування громадян-відвідувачів з питань, що стосуються  оцінки та ефективності діяльності суду

відвідувачі суду

кожне півріччя

оцінка довіри до діяльності суду, отримання інформації про

недоліки роботи з метою їх подальшого усунення

Працівники відділу аналітично-методичної роботи та судової статистики

 

8.

Проведення конференцій , круглих столів, виробничих нарад

судді, представники ЗМІ, представники органів державної влади, адвокати, громадські організації

в міру необхідності

інформування про роботу суду , демонстрація відкритості діяльності, формування позитивного іміджу суду

Голова суду та керівник апарату суду

 

9.

Організація проходження  практики студентами юридичних спеціалізацій в суді

студенти  юридичних спеціальностей

у відповідності до графіку навчання

популяризація роботи в суді, підвищення рівня престижності професії юриста

керівник апарату суду

 

 

 

 

План комунікаційних заходів Господарського суду Закарпатської області на 2025 рік

 

Назва заходу

Цільова аудиторія

Дата проведення

Очікуваний результат

Відповідальна особа

Примітка

1.

Налагодження системи оперативного обміну інформацією  з професійних та інших питань діяльності суду та судової системи загалом

судді та працівники апарату суду

постійно

ефективна взаємодія всіх працівників суду при виконанні професійних обов'язків, вироблення спільних позиції з питань діяльності суду

Голова суду, керівник та заступник керівника апарату суду

 

2.

Оновлення інформаційних стендів у приміщенні суду

громадяни, відвідувачі суду, представники ЗМІ, правозахисні організації

за необхідності у зв'язку із змінами в законодавстві

зменшення черг громадян до канцелярії суду для отримання інформації, швидкість та доступність отримання громадянами інформації

Працівники відділу аналітично-методичної роботи та судової статистики

 

3.

Оновлення інформаційних стендів у приміщенні суду

громадяни, відвідувачі суду, представники ЗМІ, правозахисні організації

в міру необхідності, у зв'язку із новими змінами в законодавстві

зменшення черг громадян до канцелярії суду для отримання інформації, швидкість та доступність отримання громадянами інформації

Працівники відділу аналітично-методичної роботи та судової статистики

 

4.

Моніторинг матеріалів у ЗМІ, які стосуються діяльності суду, при необхідності, організація оперативного реагування на них

цільові аудиторії, які визначаються за результатами моніторингу

постійно

оперативне реагування  дозволяє уникнути недостовірності інформації, що може розміщуватися в

прессекретар

 

5.

Проведення «Днів відкритих дверей»

студенти, школярі

травень

надання інформації про особливості роботи в суді, підвищення довіри до суду

Суддя-спікер та керівник апарату суду

 

6.

Оглядова екскурсія для студентів юридичного факультету

студенти

кожне півріччя

ознайомлення майбутніх юристів з діяльністю суду

Суддя-спікер та керівник апарату суду

 

7.

Проведення опитування громадян-відвідувачів з питань, що стосуються  оцінки та ефективності діяльності суду

відвідувачі суду

кожне півріччя

оцінка довіри до діяльності суду, отримання інформації про

недоліки роботи з метою їх подальшого усунення

Працівники відділу аналітично-методичної роботи та судової статистики

 

8.

Проведення конференцій , круглих столів, виробничих нарад

судді, представники ЗМІ, представники органів державної влади, адвокати, громадські організації

в міру необхідності

інформування про роботу суду , демонстрація відкритості діяльності, формування позитивного іміджу суду

Голова суду та керівник апарату суду

 

9.

Організація проходження  практики студентами юридичних спеціалізацій в суді

студенти  юридичних спеціальностей

у відповідності до графіку навчання

популяризація роботи в суді, підвищення рівня престижності професії юриста

керівник апарату суду