flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАТВЕРДЖЕНО
зборами суддів господарського
суду Закарпатської області
від 29.12.2011 зі змінами від 15.09.2015
 
 
 
 
П Р А В И Л А
внутрішнього трудового розпорядку
для працівників господарського суду Закарпатської області
 
 
1. Загальні положення
 
    1.1.Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників господарського суду Закарпатської області (надалі – Правила) розроблені відповідно до статті 43 Конституції України, Кодексу законів про працю України, Законів України „Про судоустрій і статус суддів”, „Про державну службу”, „Про засади запобігання і протидії корупції”, Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції та інших чинних нормативно-правових актів України.
     1.2. Дані Правила визначають трудовий розпорядок, режим праці, засади регулювання трудових відносин, умови заохочення працівників за сумлінну працю, відповідальність за порушення трудової дисципліни у господарському суді Закарпатської області та мають на меті забезпечення чіткої організації праці, підвищення її продуктивності та ефективності, раціональне використання робочого часу, зміцнення трудової і виконавської дисципліни.
     1.3. Питання, пов’язані із застосуванням Правил, вирішуються керівництвом, керівником апарату господарського суду Закарпатської області у відповідності до норм чинного законодавства.
     1.4. Правила доводяться до відома всіх працівників господарського суду Закарпатської області під розписку тає обов’язковими до виконання незалежно від порядку призначення (прийняття) їх на посаду. Недодержання або порушення Правил є підставою для застосування заходів дисциплінарної відповідальності.
 
 
2. Порядок прийняття і звільнення працівників
 
 2.1. Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується.
Право на працю реалізується шляхом укладення трудового договору в установленому законодавством порядку.
2.2. Судді господарського суду призначаються, обираються та звільняються з посади у порядку, встановленому Законом України „Про судоустрій і статус суддів”. На підставі Указу Президента України про призначення судді, Постанови Верховної Ради України про обрання на посаду судді безстроково голова господарського суду Закарпатської області видає наказ про зарахування на посаду судді особи, призначеної строком на 5 років або обраної безстроково.
2.3. Керівник апарату господарського суду та заступник керівника апарату господарського суду призначаються на посаду на підставі подання голови господарського суду Закарпатської області начальником територіального управління державної судової адміністрації в Закарпатської області, про що видається відповідний наказ.
2.4. Порядок прийняття на державну службу працівників апарату регулюється Законом України „Про держав­ну службу”, „Про судоустрій і статус суддів” та здійснюється за конкурсним відбором, крім випадків, передбачених іншими законодавчими актами.
2.5. Призначення на посади помічника голови господарського суду, помічника заступника голови господарського суду та помічника судді суду здійснюється без конкурсного відбору на підставі письмового подання судді керівником апарату суду у порядку, встановленому Законом України „Про судоустрій і статус суддів” та Положенням про помічника судді суду загальної юрисдикції.
Помічник голови господарського суду, помічник заступника голови господарського суду та помічник судді призначається на посаду на час виконання суддею повноважень судді господарського суду Закарпатської області.
Помічники голови, заступника голови господарського суду та суддів прикріплюються для кадрового та фінансового обслуговування до апарату суду, на них поширюється дія Закону України „Про державну службу”.
 Керівник апарату може відмовити судді в задоволенні подання про призначення на посаду помічника судді у випадку, коли претендент не відповідає вимогам, установленим частиною другою статті 151 Закону України „Про судоустрій і статус суддів”, статтею 12 Закону України „Про державну службу” та пунктом 6 Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції.
2.6. Прийом на роботу інших працівників господарського суду Закарпатської області (службовців та робітників) здійснюється керівником апарату господарського суду на загальних підставах згідно з Законом України „Про судоустрій і статус суддів”, Кодексом законів про працю України та іншими актами законодавства.
2.7. При укладенні трудового договору особи, які працевлаштовуються до господарського суду Закарпатської області, зобов’язані подати:
     - паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
     - трудову книжку, оформлену в установленому законодавством порядку, у разі її наявності;
     - відповідно до посади – копію диплома з додатком або іншого документа про одержання освіти чи професійної підготовки;
     - довідку про присвоєння ідентифікаційного коду;
     - свідоцтво про обов’язкове державне соціальне страхування у разі його наявності.
     Військовозобов’язані громадяни додатково подають військові квитки або тимчасові посвідчення, видані замість військових квитків, а призовники – посвідчення про приписку до призовних дільниць.
     2.8.Особи, які претендують на зайняття посад державних службовців, крім вищеперерахованих документів, подають документи, передбаченні чинним законодавством.
         2.9. Під час укладання трудового договору забороняється вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості та документи, подання яких не передбачено чинним законодавством України.
2.10. Призначення (прийняття) та звільнення з посади працівників апарату господарського суду оформляється наказом керівника апарату господарського суду, який доводиться до відому працівників апарату господарського суду під особистий підпис.
     2.11. Помічник голови господарського суду, помічник заступника голови господарського суду та помічник судді   може   бути   звільнений з посади з дотриманням вимог законодавства про працю та Закону України „Про державну службу”.
     У разі припинення повноважень судді відповідного суду помічник судді звільняється із займаної посади з дотриманням гарантій, передбачених законодавством.
     2.12. У наказі про призначення (прийняття) на роботу зазначається найменування посади згідно із структурою, штатною чисельністю та штатним розписом господарського суду та відомості про оплату праці.
     2.13. Під час укладення трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про призначення (прийняття) на роботу.
     При призначенні на посаду державного службовця може встановлюватися випробування терміном до шести місяців.
З метою набуття працівником практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей особи, яка претендує на посаду державного службовця, може проводитися стажування у відповідному структурному підрозділі зі збереженням заробітної плати за основним місцем роботи.
Для осіб, які претендують на посаду помічника судді, може проводитися стажування з метою набуття ними практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей цих осіб.
     2.14. До початку роботи керівництво господарського суду або за його дорученням інша посадова особа зобов’язані:
     а) роз’яснити працівникові його права і обов’язки, ознайомити під розписку з посадовою інструкцією, проінформувати про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства;
     б) ознайомити працівника під розписку з Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про апарат господарського суду Закарпатської області, Положенням про відповідний відділ апарату господарського суду (за необхідності), Правилами поведінки працівника суду, Інструкцією з діловодства в господарських судах України, зведеною номенклатурою господарського суду Закарпатської області на відповідний рік та іншими інструктивними документами, які регулюють питання діяльності господарського суду і умови роботи його працівників;
     в) визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
     г) проінструктувати працівника з техніки безпеки, охорони праці та протипожежної охорони.
     2.15. Днем початку виконання працівником своїх службових обов'язків є день, дата якого зазначена в наказі про прийняття на роботу.
Фактичне допущення працівника до роботи керівництвом господарського суду або з його відома іншою посадовою особою вважається укладенням трудового договору незалежно від того, чи було видано наказ про зарахування працівника на роботу.
Останнім робочим днем працівника, який звільняється, є день його звільнення.
2.16. На всіх працівників господарського суду (крім керівника апарату суду та заступника керівника апарату суду) заводяться трудові книжки. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року №58.
     2.17. Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності в організаційно-кадровому відділі господарського суду Закарпатської області. Відповідальність за організацію обліку, зберігання, ведення та видачу трудових книжок покладається на начальника організаційно-кадрового відділу, іншого працівника даного відділу, який виконує кадрову роботу.
     2.18. Припинення трудового договору може мати місце лише на підставі та в порядку, встановленому законодавством.
     2.19. За ініціативою працівника трудові відносини припиняються згідно зі статтями 38 та 39 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).
     2.20. Припинення дії трудового договору за ініціативою керівництва господарського суду може мати місце з підстав, передбачених статтями 40 та 41 КЗпП.
     2.21. Суддя господарського суду звільняється з посади з підстав, передбачених Конституцією України та Законом України „Про судоустрій і статус суддів”.
     2.22. Крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припиняється з підстав, передбачених Законом України „Про державну службу”, у разі:
1) порушення умов реалізації права на державну службу (стаття 4 цього Закону);
2) недотримання пов'язаних із проходженням державної служби вимог, передбачених статтею 16 цього Закону;
3) досягнення державним службовцем граничного віку проходження державної служби (стаття 23 цього Закону);
4) відставки державних службовців, які займають посади першої або другої категорії (стаття 31 цього Закону);
5) виявлення або виникнення обставин, що перешкоджають перебуванню державного службовця на державній службі (стаття 12 цього Закону);
6) відмови державного службовця від прийняття або порушення Присяги, передбаченої статтею 17 цього Закону;
7) неподання або подання державним службовцем неправдивих відомостей щодо його доходів, передбачених статтею 13 цього Закону.
Зміна керівників або складу державних органів не може бути підставою для припинення державним службовцем державної служби на займаній посаді з ініціативи новопризначених керівників, крім державних службовців патронатної служби.
     2.23. Припинення трудового договору оформляється наказом, який оголошується працівникові під розписку. Запис про причини звільнення вноситься до трудової книжки у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.
     2.24. У день звільнення працівникові видається трудова книжка та виплачуються всі належні йому суми.
 
3.Основні права та обов’язки працівників
 
3.1. Працівники господарського суду Закарпатської області мають право:
1) користуватись правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією та законами України;
2) брати участь у розгляді питань і прийнятті рішень у межах своїх повноважень;
3) на повагу особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку керівників, співробітників та інших осіб;
4) вимагати затвердження керівником чітко визначеного обсягу службових повноважень за посадою;
5) на оплату праці залежно від посади, яку вони займають, присвоєного рангу (класу), якості, досвіду та стажу роботи;
6) на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці;
7) на соціальний і правовий захист відповідно до їх статусу;
8) на просування по службі з урахуванням кваліфікації та здібностей, сумлінного виконання своїх обов’язків, участь у конкурсах на заміщення посад більш високої категорії;
9) захищати свої законні права та інтереси у вищестоящих державних органах та у судовому порядку;
10) працівники мають також інші права відповідно до чинного законодавства України.
 
3.2. Основними обов’язками працівників господарського суду Закарпатської області є:
1) додержання Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, розпорядчих документів керівництва суду, положень про структурні підрозділи, а також посадових інструкцій і цих Правил;
2) недопущення порушень прав і свобод людини та громадянина, дій і вчинків, що можуть зашкодити інтересам людей, держави, негативно вплинути на репутацію працівника суду;
3) чесне і сумлінне виконання своїх службових обов'язків, прояв ініціативи і творчості, постійне вдосконалення організації своєї роботи і підвищення професійної кваліфікації;
4) неухильне додержання трудової дисципліни, своєчасне і точне виконання розпоряд­жень керівництва суду та своїх безпосередніх керівників, ефективне використання робочого часу для продуктивної праці;
5) збереження державної таємниці, інформації про громадян, що стала їм відома під час виконання обов'язків, а також іншої інформації, яка згідно із законодавством не підлягає розголошенню;
6) недопущення дій, що можуть бути розцінені як використання свого службового становища в корисливих цілях, а також дій, які відповідно до чинного законодавства вважаються корупційними;
7) шанобливе ставлення до громадян, керівників і співробітників, дотримання високої культури спілкування, не допущення дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби та репутації суду, сприяння створенню нормального психологічного мікроклімату у трудовому колективі;
8) дотримання вимог з охорони праці, техніки без­пеки, санітарії, гігієни праці й протипожежної безпеки, що передбачені відповідними правилами й інструкціями;
9) вжиття заходів щодо негайного усунення причин і умов, що створюють перешкоди чи ускладнюють нормаль­не виконання обов'язків, та негайне повідомлення про це керівництва суду;
10) утримання свого робочого місця та обладнання в порядку, чистоті і справному стані, а також забезпечення встановленого порядку зберігання матеріальних цінностей і документів;
11) збереження державної власності, ефективне ви­користання обчислювальної та іншої оргтехніки, обладнання, раціональне та економне витрачання матеріалів, електроенергії та інших матеріальних ресурсів (цінностей), дотримання чистоти в приміщеннях адміністративного будинку;
12) суворе дотримання вимоги щодо заборони паління в приміщеннях суду (крім спеціально відведених для цього місць);
13) своєчасне подання відомостей про зміни, що відбулися у працівника (про вступ до навчального закладу та про його закінчення, зміни прізвища, складу сім'ї, зняття з військового обліку тощо).
 3.3. Коло обов'язків, які виконуються кожним працівником за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається процесуальним законодавством України, законами України „Про судоустрій і статус суддів”, положеннями про структурні підрозділи суду та посадовими інструкціями, затвердженими в установленому порядку, довідником типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців і тарифно-кваліфікаційними довідниками робіт і професій робітників.
 3.4. Державні службовці суду усіх рівнів підлягають атестації у порядку, визначеному чинним законодавством України.
 
4. Основні права та обов’язки керівництва господарського суду
 
    4.1. Керівництво господарського суду Закарпатської області має право:
     1) вимагати від працівників господарського суду дотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку та інших документів, які регулюють питання діяльності господарського суду;
     2) вимагати від працівників господарського суду якісного та своєчасного виконання своїх обов’язків;
     3) вживати відповідних заходів для морального та матеріального заохочення працівників господарського суду, застосовувати необхідні заходи щодо притягнення порушників трудової дисципліни до відповідальності;
     4) користуватися іншими правами відповідно до норм чинного законодавства України.
     4.2. Керівництво господарського суду зобов’язано:
     1) забезпечити правильну організацію діяльності господарського суду та праці кожного працівника;
     2) забезпечити кожного працівника робочим місцем, для кожного створити здорові та безпечні умови праці;
     3) затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного працівника;
     4) неухильно дотримуватись законодавства про працю та правил охорони праці, вживати заходів для вчасного усунення причин і умов, що перешкоджають нормальній роботі працівників;
     5) створювати необхідні умови для виконання працівниками своїх повноважень та ефективного використання робочого часу, сприяти створенню у трудовому колективі ділової, творчої атмосфери, підтримувати і розвивати ініціативу та активність всіх працівників суду;
     6) виплачувати працівникам заробітну плату регулярно в робочі дні не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів; у разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним днем, святковим або неробочим днем, виплачувати заробітну плату напередодні;
     7) інші обов’язки, передбачені актами законодавства України.
 
5. Робочий час і його використання.
Час відпочинку.
 
     5.1. Робочий час - це встановлений законодавством відрізок календарного часу, протягом якого працівник відповідно до Правил, графіка роботи або умов трудового договору повинен виконувати свої службові обов'язки.Нормальна тривалість робочого часу працівників господарського суду Закарпатської області не може перевищувати 40 годин на тиждень. Установлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями – субота та неділя (за винятком випадків, передбачених законодавством).
     Для окремих категорій працівників з урахуванням вимог статті 51 КЗпП України установлюється скорочена тривалість робочого часу.
     За угодою між керівництвом господарського суду та працівником може бути установлено як при прийнятті на роботу, так і згодом, неповний робочий день або неповний робочий тиждень.
     5.2. У господарському суді Закарпатської області встановлюється наступний час початку, закінчення роботи та перерви для відпочинку і харчування:
     початок роботи розпочинається щоденно з 9 години 00 хвилин;
     перерва для відпочинку і харчування – з 13 години до 13 години 45 хвилин;
     закінчення роботи щоденно о 18 годині, а у п’ятницю – о 16 годині 45 хвилин.
     Напередодні святкових днів тривалість роботи скорочується на одну годину.
     У випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
     Виходячи з виробничих потреб установлений режим роботи може бути змінено на підставі наказу і з обов’язковим попередженням про це працівників не пізніше, ніж за два місяці.
     5.3. Час перерви для відпочинку і харчування використовується працівниками на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.
     Надурочна робота та робота у вихідні і святкові дні, як правило, не допускається. Залучення працівників до надурочної роботи, роботи у вихідні, святкові та неробочі дні провадиться у випадках та за умов, передбачених чинним законодавством України, за письмовим наказом голови господарського суду.
     Робота у святкові, неробочі та вихідні дні компенсується у порядку, встановленому чинним законодавством України.
     Для виконання невідкладної і не передбачуваної роботи державні службовці зобов’язані за наказом голови господарського суду з’являтися на роботу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота за які компенсується відповідно до чинного трудового законодавства.
      5.4. Забороняється у робочий час відволікати працівників господарського суду від їх безпосередніх обов’язків для виконання громадських доручень та проведення різноманітних заходів, не пов’язаних із діяльністю господарського суду, скликати збори, засідання, наради з громадських питань.
     5.5. Керівники структурних підрозділів зобов'язані ор­ганізовувати облік присутності і відсутності на роботі пра­цівників протягом робочого дня. У разі недотримання вста­новленого режиму роботи до працівника в установленому порядку застосовуються передбачені законодавством заходи дисциплінарного стягнення.

5.6. Для суддів та інших працівників господарського суду може бути запроваджено гнучкий режим робочого часу.

Судді та працівники, які переводяться на цей режим праці, повинні бути поінформовані та ознайомлені з терміном, порядком та умовами його застосування.

Переведення суддів та працівників господарського суду на гнучкий режим робочого часу повинно здійснюватись за їх згодою шляхом подання заяви та оформлюватись відповідним наказом голови господарського суду Закарпатської області.

В умовах гнучкого режиму робочого часу, робочий день поділяється на три складові робочого часу:

1. Фіксований час – час коли працівник обов’язково повинен бути на робочому місці і виконувати свої виробничі функції.

2. Час перерви на відпочинок і харчування - цей час працівник використовує на свій розсуд і може бути відсутнім на робочому місці. Як правило, становить 45 хвилин.

3. Змінний час – час, коли працівник на свій розсуд може починати та закінчувати свій робочий день (складає дві - три години).

Контроль за забезпеченням обліку відпрацьованого робочого часу та контроль за трудовою дисципліною працюючих в цьому режимі покладається на організаційно-кадровий відділ господарського суду.

Відсутність працівника на робочому місці у фіксований час без поважних причин вважається порушенням трудової дисципліни.

 

Працівники, які порушують трудову дисципліну або інші умови праці, передбачені гнучким режимом робочого часу, можуть бути позбавлені права користуватися цим режимом із застосуванням до них заходів дисциплінарного стягнення.

 

 

 

У разі виробничої необхідності голова господарського суду Закарпатської області може тимчасово на термін до одного місяця переводити працівників з гнучкого режиму робочого часу на загальновстановлений (ч. 2 ст. 33 КЗпП України)
     5.7. Працівникам господарського суду надаються щорічні основна та додаткові відпустки, а також інші відпустки, які передбачені чинним законодавством України.
     Суддям господарського суду надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих (35 календарних) днів з виплатою, крім суддівської винагороди, допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу. Суддям, які мають стаж роботи більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.
     Державним службовцям господарського суду надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу або середньомісячної заробітної плати працівника. Державним службовцям, які мають стаж роботи в державних органах понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів. Порядок і умови надання додаткових відпусток встановлюються Кабінетом Міністрів України.
     5.8. Черговість надання щорічних відпусток суддям господарського суду визначається графіком, який затверджується головою господарського суду Закарпатської області, а черговість надання щорічних відпусток працівникам апарату господарського суду визначається графіком, який затверджується керівником апарату господарського суду Закарпатської області. Графіки, затверджені в установленому порядку, під розписку доводяться до відома суддів та працівників апарату господарського суду Закарпатської області. 
     Графік складається з урахуванням необхідності забезпечення нормальної діяльності господарського суду та особистих інтересів працівників і можливості їх відпочинку.
     Графік є обов’язковим для працівників господарського суду. Зміна графіка допускається лише за згодою керівництва господарського суду.
     Перенесення відпусток на інший час може мати місце у випадках, передбачених законодавством та за згодою сторін.
     5.9. На прохання працівника щорічну відпустку може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
     За рішенням керівництва господарського суду працівника може бути відкликано із щорічної відпустки за його згодою з підстав, передбачених чинним законодавством України. Частина невикористаної відпустки, яка залишилася, надається у інший час відповідного року або не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.
     5.10. Надання відпусток суддям та керівнику апарату господарського суду оформляється наказом голови господарського суду.
     5.11. Надання відпусток працівникам апарату господарського суду оформляється наказами голови господарського суду або керівника апарату господарського суду.
     5.12. Забороняється ненадання працівникам господарського суду щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.
     5.13. Працівникам господарського суду надаються також інші відпустки, які передбачені чинним законодавством України.
5.14. За рішенням голови суду та керівника апарату суду відповідно судді та державні службовці можуть бути відкликані із щорічної або додаткової відпустки в порядку, встановленому чинним законодавством. Неви­користана відпустка надається працівнику в будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки в наступному році. У разі відкликання працівника зі щорічної відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.
 
6. Заохочення за успіхи в роботі
 
     6.1. За зразкове виконання своїх трудових обов’язків та інші досягнення в роботі керівництвом господарського суду до працівників апарату застосовуються такі заохочення:
     1) оголошення Подяки;
     2) нагородження Грамотою або Почесною грамотою господарського суду;
     3) дострокове присвоєння в установленому законодавством порядку чергового рангу державному службовцю;
     4) видача державному службовцю господарського суду грошової винагороди в розмірі і порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
     5) внесення подання про представлення до заохочення чи нагородження до органів державної влади України;
6) преміювання.
     6.2. За поданням голови господарського суду заохочення щодо керівника апарату та заступника керівника апарату господарського суду, застосовує начальник територіального управління Державної судової адміністрації в Закарпатської області.
     6.3. Порядок заохочення працівників апарату господарського суду визначається чинним законодавством України.
     6.4. Заохочення оголошуються в урочистій обстановці у присутності колективу господарського суду та заносяться до трудової книжки заохоченого працівника.
6.5. Преміювання працівників господарського суду здійснюється у відповідності до Положення про порядок преміювання суддів та працівників апарату господарського суду Закарпатської області, затвердженого зборами суддів від 09.06.2011 №11.
 
7. Стягнення за порушення трудової дисципліни
  
     7.1. За порушення трудової і виконавської дисципліни, тобто невиконання або неналежне виконання з вини працівника покладених на нього обов’язків та недотримання цих Правил керівництво господарського суду може застосувати один із заходів стягнення:
     догана;
     звільнення.
     Звільнення як дисциплінарне стягнення, може бути застосоване відповідно до пунктів 3, 4, 7, 8 статті 40 та статті 41 КЗпП України.
     7.2. Судді господарського суду притягаються до дисциплінарної відповідальності з підстав і в порядку, встановленими Законом України «Про судоустрій і статус суддів».
     7.3. До державних службовців господарського суду за невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків, перевищення своїх повноважень, порушення обмежень, пов’язаних із проходженням державної служби, а також за вчинок, який порочить його як державного службовця або дискредитує господарський суд, крім дисциплінарних стягнень, вказаних у пункті 7.1. Правил, можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу:
     1) попередження про неповну службову відповідність;
     2) затримка до одного року у присвоєнні чергового рангу або у призначенні на вищу посаду.
     7.4 За поданням голови господарського суду дисциплінарні стягнення щодо керівника апарату та заступника керівника апарату господарського суду, застосовує начальник територіального управління Державної судової адміністрації в Закарпатської області.
     7.5. Дисциплінарні стягнення щодо працівників апарату застосовуються керівником апарату господарського суду у встановлені чинним законодавством строки, та оголошуються у його наказі.
     Наказ про оголошення дисциплінарного стягнення повідомляється працівникові під розписку.
     До застосування дисциплінарного стягнення керівництво господарського суду зобов’язано витребувати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. Відсутність таких пояснень не перешкоджає застосуванню стягнень, у разі наявності доказів, що пояснення від працівника було витребуване проте ним не надане.
     7.6. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення будь-які заходи заохочення до працівника не застосовуються.
     7.7. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
     Керівництво господарського суду за своєю ініціативою або за обґрунтованим клопотанням керівників структурних підрозділів може достроково зняти з працівника дисциплінарне стягнення до закінчення встановленого строку якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник.