flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Олексій Сальніков: "Інтерес судів до Ініціативи "Модельні суди" зростає"

07 квітня 2021, 17:07

 

7 квітня 2021 року заступник Голови Державної судової адміністрації України Олексій Сальніков у режимі відеоконференції взяв участь у першій координаційній зустрічі з новими судами-учасниками нової фази Ініціативи "Модельні суди", яка реалізовується спільно з Проектом ЄС "Право – Justice".

"Наша мета – змінити ставлення і судів до користувачів судових послуг, і користувачів судових послуг до судів. Суд має бути таким сервісом для людей, аби вони почували себе в суді комфортно. Враховуючи реалізацію адміністративно-територіальної реформи в Україні, приміщення судів треба модернізувати так, аби вони відповідали існуючим стандартам", – сказав у вітальному слові голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики, народний депутат України Андрій Костін.

 

 

 

Олексій Сальніков подякував експертам Проекту ЄС "Право-Justice" за плідну співпрацю та сказав, що: "Велике зацікавлення викликала серед судів реалізація нової фази Ініціативи "Модельні суди". ДСА України також очікувала, що кількість модельних судів дещо збільшиться, а ось що на стільки збільшиться, ми навіть очікувати не могли. Радий тому, що це сталось в 2021 році. Адже завдяки реалізації нової фази Ініціативи "Модельні суди" до існуючих шести модельних судів долучились ще 69 судів з усієї країни! Вітаю Національну школу суддів України з тим, що вона також стала учасницею нової фази Ініціативи." Олексій Сальніков побажав всім учасникам нової фази Ініціативи бути активними, обмінюватись своїми новаціями та досягти найкращих результатів з поліпшення доступності, клієнтоорієнтованості та безпеки суду.

"Гаслом нової фази Ініціативи "Модельні суди" є "Майданчик добрих практик". Її запуск та реалізація допоможуть поширити кращі європейські та національні практики та поліпшити роботу судів у напрямах безпеки, клієнтоорієнтованості та комунікації. Адже наші експерти побачили, що в українських судах уже запроваджено дуже багато модельних рішень, тому суди повинні ділись своїм досвідом", - промовила головна міжнародна експертка з питань судової реформи Проекту ЄС "Право-Justice" Анна Адамська-Галлант.

Також з вітальним словом до учасників заходу звернулись Голова Ради суддів України Богдан Моніч, Голова Служби судової охорони Валерій Бондар, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук.

Під час презентації нової фази Ініціативи "Модельні суди" головна національна експертка з питань судової реформи Проекту ЄС "Право-Justice" Поліна Лі зауважила, що важливим принципом реалізації нової фази є впровадження запропонованих Проектом модельних рішень, що не потребує фінансових ресурсів. Такий принцип забезпечує рівні умови для всіх судів-учасників нової фази Ініціативи "Модельні суди".

 

Під час онлайн-зустрічі представники модельних судів розповіли присутнім про власний досвід реалізації ініціатив, а представники судів-учасників нової фази мали змогу представити суд та поділитись своїми планами, перспективами та очікуваннями.

Також в обговоренні запуску нової фази Ініціативи "Модельні суди" взяли участь голови модельних судів та керівники апаратів, представники територіальних управлінь ДСА України, представники ДСА України, міжнародні та національні експерти Проекту ЄС "Право – Justice". 

Довідково:

Проект ЄС "Право-Justice", який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу, спрямований на консолідацію загальноєвропейських реформ у сфері юстиції. Проект, що об’єднує експертів із різних країн-членів ЄС, триватиме до кінця 2022 року. Основними напрямами роботи Проекту, серед іншого, є: надання допомоги державним органам України в процесі відновлення судової системи, добір нових суддів, створення Ради судової реформи, реформування реєстрів та електронного правосуддя тощо.

У межах Проекту ЄС "Право-Justice" реалізовується підкомпонент 2.3 "Модельні суди", який має на меті підвищення ефективності правосуддя, якості обслуговування клієнтів, покращення комунікації, підвищення безпеки та підтримку вразливих людей в українських судах. В модельних судах  заплановано впроваджувати кращий європейський досвід із судового адміністрування. Суди  учасники ініціативи "Модельні суди":  Вишгородський районний суд Київської області, Галицький районний суд міста Львова, Ковельський міськрайонний суд Волинської області, Краматорський міський суд Донецької області, Корольовський районний суд міста Житомира, Лозівський міськрайонний суд Харківської області. Планується, що вдалий досвід модельних судів буде поширений на всі українські суди.

З березня по грудень 2021 року Проект реалізовує Нову фазу Ініціативи "Модельні суди", яка покликана об’єднати кращий міжнародний та український досвід, а також стати майданчиком для обміну добрими практиками, спрямованими на покращення доступності, клієнтоорієнтованості та безпеки судів. У березні Проектом оголошено конкурс на добір 50 судів, але зважаючи на велику кількість судів, які виявили бажання долучитись  до Ініціативи,  прийнято рішення про збільшення кількості учасників нової фази Ініціативи "Модельні суди" до 70. Станом на 24 березня 2021 року в Україні 75 модельних судів (6 – які визначені модельними в 2018 році, 69 – нова фаза Ініціативи). Крім того, до нової фази  Ініціативи учасником долучилась Національна школа суддів України.